VitaminMarketim.net
 Gelişmiş Arama
   
YENİ ÜRÜNLER  | İNDİRİMLİ ÜRÜNLER  | HESABIM  |  SEPETİM  |  ÖDEME  |  DESTEK MASASI  |  İLETİŞİM   
Kategoriler
Anne ve Bebek ÜrünleriBitkisel TakviyelerCinsel Sağlık ÜrünleriDermokozmetikFitness - KondisyonGıda TakviyeleriGüneş KoruyucularKadın Bakım ÜrünleriParfüm MarketimSigara Bıraktırma ÜrünleriTerleme ÖnleyicilerTV ÜrünleriDiyet - Zayıflama - SelülitDoğal Sağlıklı YaşamCilt Bakımı ve GüzellikSaç Bakım ÜrünleriAğrı / RomatizmaMedikal ÜrünlerSporcu BeslenmesiVitamin ve MinerallerBitkisel ÜrünlerEpilasyon - Tüy DökücüMedikal MarketPuzzle MarketimVitamin Market
İndirimdeki Ürünler daha fazlası için tıklayınız.

Çin Topu Tibet Sakızı DOĞAL VİAGRA %100 Bitkisel Güç
25.00TL
20.00TL
Dr. Quicks REISHI Mushroom Ölümsüzlük Mantarı 1200mg 120 VKapsü - Ekle del.icio.us Dr. Quicks REISHI Mushroom Ölümsüzlük Mantarı 1200mg 120 VKapsü - Ekle Digg Dr. Quicks REISHI Mushroom Ölümsüzlük Mantarı 1200mg 120 VKapsü - Ekle Yahoo myWeb Dr. Quicks REISHI Mushroom Ölümsüzlük Mantarı 1200mg 120 VKapsü - Ekle Spurl Dr. Quicks REISHI Mushroom Ölümsüzlük Mantarı 1200mg 120 VKapsü - Ekle furl Dr. Quicks REISHI Mushroom Ölümsüzlük Mantarı 1200mg 120 VKapsü - Ekle Ask Dr. Quicks REISHI Mushroom Ölümsüzlük Mantarı 1200mg 120 VKapsü - Ekle Squidoo Dr. Quicks REISHI Mushroom Ölümsüzlük Mantarı 1200mg 120 VKapsü - Ekle Simpy Dr. Quicks REISHI Mushroom Ölümsüzlük Mantarı 1200mg 120 VKapsü - Ekle Reddit Dr. Quicks REISHI Mushroom Ölümsüzlük Mantarı 1200mg 120 VKapsü - Ekle ma.gnolia Dr. Quicks REISHI Mushroom Ölümsüzlük Mantarı 1200mg 120 VKapsü - Facebook'da Paylaş Dr. Quicks REISHI Mushroom Ölümsüzlük Mantarı 1200mg 120 VKapsü - Ekle Google Bookmark


Resmin büyük halini görmek için üzerine tıklayın.

Dr. Quicks REISHI Mushroom Ölümsüzlük Mantarı 1200mg 120 VKapsü

Ürün Hakkında Bilgi: Ürünü, bakanlık onaylı, Çeşitleri, nedir, en ucuz, kadınlar kulübü, satış noktaları, kullanımı, içeriği, kullananlar, kullanıcı yorumları, eczane, eczanelerde, satış, sipariş, yorum, yorumları, yan etkileri, nasıl kullanılır, vitamini, vitamin market, taksitli satış, forum, nerden alınır, nerede satılır, satışı, siparişi, satın al, satış yerleri, fiyat, fiyatı, fiyatları, satın alma, satan eczaneler, eczanelerde satılan, doğal, bitkisel, faydaları, hakkında, içeriği, türkiye, istanbul, ankara, kocaeli, trabzon, rize, izmit, sakarya, samsun, edirne. eskişehir, konya, hatay, gaziantep, mersin, kayseri, malatya, şanlıurfa, hatay, batman, siirt, kocaeli, tekirdağ, çanakkale, balıkesir, manisa, diyarbakır, izmir, bursa, adana, muş, antalya, ilaç, kullanym şekli, ucuz, ürünleri, Dr. Quicks REISHI Mushroom Ölümsüzlük Mantarı 1200mg 120 VKapsü
FİYATI: 76.00TL


Tavsiye Et


Bu ürün 27 June 2009, Saturday tarihinde eklenmiştir.


BAŞLICA YARARLARI

* Bağışıklık sistemini güçlendirici
* Anti-kanser etki
* Kemoterapi ve radyoterapide destekleyici
* Stres ve yorgunluğa karşı direnci arttırıcı
* Solunum problemlerine karşı
* Alerjiye karşı

Latince adı "Ganoderma lucidum" olan Lingzhi mantarı, Japonya'da Reishi olarak bilinir. İnsan sağlığına olan sayısız faydalarından ve bugüne kadar herhangi bir yan etkisi görülmediğinden dolayı, Doğu'da şifalı bitkiler arasında ün yapmıştır.

Çinli Shen Nong 2000 yıllık Doğu'nun en eski tıbbi bitkiler kitabında, bitkileri 3 kategoriye ayırarak anlatıyor. "En üstün" diye adlandırdığı birinci kategoride çoklu hastalıklarda etkili olan, vücut dengesinin sağlanması ve devamından sorumlu olan bitkilerden bahsediliyor. Bu bitkilerin neredeyse hiç yan etkileri olmadığı da söyleniyor.

Lingzhi bu kategoride 1. sırada yer almış ve bu yüzden eski zamanlarda en çok övgü alan bitki olmuştur. Doğada çok az bulunabilen ve Uzakdoğulu'ların gözünde faydaları saymakla bitmeyen bu bitkinin kullanımı eski zamanlarda sadece kraliyet ailelerine mahsustu ve saklanması ölüm sebebiydi.

Lingzhi geleneksel olarak başta solunum yollarıyla ilgili problemlere(astım bronşit gibi) ve alerjilere karşı olmak üzere pek çok rahatsızlığa karşı kullanılmıştır. İçindeki aktif maddelerin ayrıştırılmaya başlanmasıyla bu özelliklerin hangi biyoaktif maddelerle ilgili olduğu anlaşılmaya başlanmıştır; fakat bu maddelerin hiçbiri tek başına mantarın tümünün ekstresinin gösterdiği etkiyi göstermemektedir. Sinerjik bir etki söz konusudur.

Günümüzde Lingzhi Amerika bitkisel farmakopesinde yerini almıştır

Lingzhi, Japonya'da tümörlerin gerilemesiyle sonuçlanan araştırmalardan ve kemoterapi tedavisini destekleyici özelliğinden dolayı kansere karşı etkili olduğu kanıtlanan tek doğal destek ilan edilmiştir.

Amerika ve Japonya'da kemoterapi gören hastalara doktorlar tarafından takviye olarak reçete edilmektedir.

Lingzhi radyoterapi ve kemoterapinin yan etkilerini azaltmak veya elimine etmek için tedavi öncesinde, sırasında ve sonrasında kullanılır. Saç dökülmesi, bulantı, kusma, ağız iltihabı, boğaz ağrısı ve iştah kaybı gibi yan etkilerin azalmasına yardımcı olur.

İçindeki kanın oksijen taşıma kapasitesini arttıran bileşenler(Polisakkaritler, germanyum) ve güçlü anti-oksidanlar ile kan basıncını düşürücü ve sinirsel gerilimi azaltıcı etkileri Lingzhi'nin tarihi ününün başlıca nedenleridir: Lingzhi tarih boyunca gençleşmek için kullanılmıştır. Lingzhi'nin(Ling zhi) Çince'deki kelime anlamı da zaten ölümsüzlük mantarı'dır.

 

Lingzhi'nin hepatoprotektif(karaciğer koruyucu) özelliklerini kanıtlayan değişik deneyler vardır. Düzenli kullanım ile karaciğer hücrelerinin hayati fonksiyonlarını yerine getirmesi sağlanır.

Uzakdoğulu herbalistler, Lingzhinin gerçek değerinin, karaciğeri yenileme etkisinden geldiğini vurgulamaktadır. Özellikle yüksek dozlarda kullanılan Lingzhi karaciğer detokslayıcısı ve koruyucusu olarak sınıflandırılabilir.

LINGZHI'NIN YAPISINDA BULUNAN AKTİF MADDELER:

* 1. Polisakkaritler
* 2. Triterpenoid (Ganoderik asitler)
* 3. Germanyum elementi
* 4. Lanostan
* 5. Sterol ,Coumarin, Mannitol
* 6. Adenosin
* 7. Canthaxanthin
* 8. Pantothenic asit

LINGZHININ YAPISINDA BULUNAN MADDELERİN ÖZELLİKLERİ

Polisakkaritler(Suda çözünebilen kompleks karbonhidratlar)- Milyona yakın atomun birleşmesinden meydana gelen kompleks organik yapılardır. Polisakkaritler bağışıklık sistemini güçlendirmede birinci rolü üstlenmektedirler; ayrıca mantarın anti-kanser ve kan basıncını düşürücü etkisinde en aktif rolü bu maddelerin oynadığı araştırmalar ile kanıtlanmıştır. Polisakkaritler, hemoglobin miktarını, akyuvarların sayısını ve bunların hastalıklarla mücadele gücünü arttırırlar. Bu maddeler ginseng gibi başka şifalı bitkilerde de bulunabilmesine karşın, kırmızı Lingzhi'de çok yüksek miktarda bulunmaktadır. Asıl önemlisi kırmızı lingzhi içindeki kombinasyonlarıdır. kırmızı Lingzhi'yi bu kadar özel yapan da bu özelliktir. Lingzhi içindeki polisakkarit maddelerin kombinasyonu ile elde edilebilen etki, bu kombinasyonda yer alan maddelerin tek tek göstereceği etkilerin toplamından daha fazladır. Lingzhi'de bulunan polisakkaritlerin kanserli hücreleri bastırdığı Japon bilim adamları tarafından keşfedilmiş; bu bilgi Amerika'da da onaylanmıştır ve konu üzerinde detaylı çalışmalar devam etmektedir.

Triterpenoid (Ganoderik asitler)- Lingzhi mantarına karakteristik acı tadı veren bu maddedir. Mantardaki Ganoderik asit içeriği arttıkça acılık da çoğalmaktadır. Mantarın kalitesini belirlemede en önemli faktör Ganoderik asit miktarıdır. Bu madde antihistaminik etkisi, oksijenin faydasını arttırıcı rolü ve karaciğer fonksiyonlarını düzenleyici etkisi ile allerjileri bastırmada etkilidir; ayrıca Lingzhi'nin kan basıncını(tansiyon) düşürücü, kan pıhtılaşmasını azaltıcı, pıhtı oluşumunu ve damar tıkanıklığını önleyici, kalp ritmini düzenleyici ve LDI kolesterol düşürücü etkisi de bu maddeyle ilişkilendirilir.

Germanyum elementi-Bağışıklık sistemini serbest radikallere karşı uyaran, vücudun toksinlere karşı direnç göstermesine ve kanda taşınan oksijen miktarının artmasına katkı yapan bir elementtir. Hücrelerin yenilenmesinde etkilidir; dolayısıyla özellikle ilerleyen yaşlarda hücre yenilenmesinde meydana gelen gerileme nedeniyle oluşan Alzheimer gibi hastalıkların önlenmesinde veya bunlarla mücadelede etkin rol oynar. Bu elementin Lingzhi mantarında bulunan şekli, insan vücudunun en fazla ihtiyaç duyduğu şeklidir.

Lanostan- Lingzhi'de bulunan bu maddenin doğal antihistaminik etkisi, Japon araştırmacılar tarafından kanıtlanmıştır. En önemli özelliği ise, diğer antihistaminik ilaçlarda görülen yan etkilerin olmamasıdır.

Sterol ,Coumarin, Mannitol - Kalp hastalıklarına karşı koruyucu etki gösterirler.

Adenosin- Kolesterol seviyesini ayarlamada etkindir; LDL kolesterolü düşürür, HDL kolesterolün yükselmesine yardımcı olur. Kas gevşetici, merkezi sinir sistemini rahatlatıcı etkisi vardır.

Canthaxanthin- Tümörlerin büyümesini yavaşlatan etkisi saptanmıştır.

MANTAR HAKKINDA BİLGİ:

Latince ismi : Ganoderma Lucidum

İngilizce ismi : Mushroom of immortality

Çince ismi : Ling zhi

Japonca ismi : Reishi

Türkçe ismi : Ölümsüzlük mantarı

Alem:

Fungi

Filum:

Basidiomycota

Sınıf:

Homobasidiomycetes

Order:

Polyporales

Familya:

Ganodermataceae

Cins:

Ganoderma

Tür:

G. lucidum

Lingzhi Mantarı (Ganoderma Lucidum) yüksek derecede değerli bir mantardır. Çok nemli, az ışık geçiren yoğun bir şekilde ağaçlı ormanların içinde canlı ağaçların üzerinde ve çürümeye yüz tutmuş meşe, kestane, kayın, erik gibi ağaç kütükleri üzerinde yetişir. Nadiren bulunan doğal bir mantardır. O kadar nadir bulunur ki 10.000 ağaçta ancak 2-3 Lingzhi'ye rastlanır. Bu mantar 4000 yıldan fazla bir süredir geleneksel Çin ve Japon tıbbında kullanılmaktadır. Lingzhi geniş, oldukça dayanıklı, odunsu bir mantardır.

Lingzhi'nin kalitesi, çevresinde bulabildiği besin elementlerine bağlıdır. Bu besinlerin cins ve miktarı mantarın şapka boyutunu ve kalitesini etkiler. Olgunluğa yaklaşan şapkalardan sporlar dökülür; bu sporların dış yüzeyi çok serttir, bu nedenle çatlamaları ve tekrar gelişmeleri neredeyse imkansızdır. (Doğada çok nadir bulunmasının sebebi de budur).

Doğada çok nadir bulunabildiği için bulunduğu anda -gelişmesini tam tamamlamadan veya gelişimini tamamladıktan çok sonra- toplandığından , istenen kalitede olması garanti edilemez. Son yıllarda özel oluşturulmuş koşullarda yetiştirilmesi başarılan Lingzhi'nin kalitesi, bu koşulların sıkı bir şekilde denetlenmesi ve gerekli besin maddelerinin kontrollü bir şekilde ve miktarda verilmesi ile garanti altına alınmıştır. Olgun hale gelen mantarlar uygun zamanda hasat edilerek elde edilebilecek maksimum etkilerinin sağlanması mümkün olmuştur.

KULLANIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR:

Bağışıklık sistemini güçlendirici etken maddesinin(polisakkaritler) emilimini arttırmak için C vitamini ile beraber kullanılması tavsiye edilir.

Güvenli kullanımı ile ilgili yeterli klinik veri olmadığından hamilelerin, emziren annelerin ve çocukların kullanması tavsiye edilmez.

ETKİLEŞİMLER:

Linghzi'nin diğer ilaçlarla etkileşimi sonucu gözlenen herhangi bir yan etkisi rapor edilmemiştir.

 
TÜM BONUS KARTLARA  
Vade / Ay Vade Tutar Vade Toplam
2 Ay 38.01TL 76.00TL
3 Ay 25.34TL 76.00TL
4 Ay 20.33TL 81.32TL
5 Ay 16.34TL 81.70TL
6 Ay 13.68TL 82.08TL
7 Ay 11.78TL 82.46TL
8 Ay 10.45TL 83.60TL
9 Ay 9.33TL 83.98TL


Yorumlar
Henuz bir ürün yorumu bulunmamaktadir.

Ürünler hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmak için tıklayınız.

Bu ürünü alan kullanıcılarımız aynı zamanda şu ürünleri de aldılar
Dr. Quick’s Mushroom Tricomplex Shiitake, Reishi, Maitake
Dr. Quick’s Mushroom Tricomplex Shiitake, Reishi, Maitake
Bu Kategorideki Diğer Ürünler
    Model/Açıklama   Fiyat   Stok 
   Dr. Quicks REISHI Mushroom Ölümsüzlük Mantarı 1200mg 120 VKapsü  Şu an bu ürünü inceliyorsunuz 76.00TL
 Dr. Quicks Maitake Mushroom - Maitake Mantar Ekstresi 1200 Mg 1  Dr. Quicks Maitake Mushroom - Maitake Mantar Ekstresi 1200 Mg 1 70.00TL
   Bowtrol Colon Cleanser Doğal Kolon Temizleyici (90 kapsül) 99.00TL
 Dr. Quick’s Mushroom Tricomplex Shiitake, Reishi, Maitake  Dr. Quick’s Mushroom Tricomplex Shiitake, Reishi, Maitake 60.00TL
   Dr. Quicks Shiitake Mushroom - Şitake Mantar Ekstresi 1200 Mg 1 70.00TL
   Reishi Mantarı (Mushroom) Ölümsüzlük Mantarı 79.00TL
   CLAVİS Reishi Mantarı 99.00TL
 Ganoturk Reishi Mantar 350 mg 60 Kapsül  Ganoturk Reishi Mantar 350 mg 60 Kapsül 79.00TL
   GENRISE Green Tea (Yeşil Çay)- 700mg 100 Bitkisel Kapsül 23.00TL
 Lahana Tableti 600 Mg 90 Tablet  Lahana Tableti 600 Mg 90 Tablet 35.00TL
   ALBATROS ULTRA KARIŞIM REISHI PLUS ACEROLA 60 Kapsül 79.00TL
   Fuomlife Nirexx Kanser'de Yardımcı Bitkisel Destek 45.00TL
   Ganoturk Reishi Çayı 20 gr. 32.90TL
Giriş Yap
E-mail adres:


Şifre:
Şifremi Unuttum
Üye OL
Üretici Bigisi
Dr. Quicks
Diğer Ürünleri
Tavsiye Edin
 
Ürün bilgilerini arkadaşınıza göndermek ister misiniz?
  
ANA SAYFA     ÜYELİK     SEPETİM     ÖDEME     KARGO & İADE     GİZLİLİK BİLDİRİMİ     KULLANIM ŞARTLARI     DESTEK MASASI     İLETİŞİM

Bonus

© Copyright 2009 VitaminMarketim.Com - Tüm Hakları Saklıdır.Novagra 30 Kapsül Ereksiyon Hapı  Çin Topu Tibet Sakızı DOĞAL VİAGRA %100 Bitkisel Güç  Amerikan Viagra  Red Viagra  Amorex Cinsel Güç İstek Artırıcı Kahve Bay/Bayan  Cinsel Performans Artırıcılar  Geciktirici Sprey  Dooz Remans E Vitaminli Geciktirici Sprey 45 cc  Rhino Delay Spray Bakanlık Onaylı Geciktirici Sprey  VPills Virility Pills Penis Büyütücü  Magna RX Penis Büyütücü Hap  Sperm Arttırıcı Kadın Bakım Ürünleri Cinsel Sağlık Ürünleri Parfüm Marketim Cilt Bakım Ürünleri Saç Bakım Ürünleri Sporcu Gıdaları